Tento web využívá cookies. Používáním webu vyjadřujete svůj souhlas s používáním cookies. Více o ochraně soukromí: Podmínky ochrany osobních údajů

ROZUMÍM

SBÍRKOVÉ DNY SVĚTLUŠKY 2016

Už čtrnáctým rokem rozzáří dobrovolníci ve světluščích kostýmech ulice českých a moravských měst. Od 12. do 16. září bude na 7 000 malých i velkých Světlušek ve více než 300 městech po celé ČR nabízet sbírkové předměty – tykadla, náramky a propisky. Jejich koupí lidé přispějí do sbírky Světluška, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. 

Vybrané peníze ze sbírky pomáhají jednotlivcům s těžkým postižením zraku a také neziskovým organizacím, jejichž projekty umožňují nevidomým žít lépe a samostatně. Světluška přispívá např. na nákup speciálních pomůcek, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, na asistenty, kteří umožňují dětem chodit do běžných škol a seniorům trávit podzim života doma a ne v ústavu. Podporuje také nadané studenty, hudebníky či sportovce.  

Projekt můžete podpořit po celý rok odesláním jednorázové dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777, anebo jej podporovat pravidelně po dobu jednoho roku odesláním roční dárcovské SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA. Cena jedné DMS je 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč. Dárci mohou také přispět přímo na sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100.