Tento web využívá cookies. Používáním webu vyjadřujete svůj souhlas s používáním cookies. Více o ochraně soukromí: Podmínky ochrany osobních údajů

ROZUMÍM

O nákupním centru

 

Dopravně obchodní centrum Mercury v Českých Budějovicích je moderní centrum, které se nachází poblíž centra města, a je mimo jiné unikátní tím, že autobusové nádraží je situováno na střeše objektu.

Stavba byla zahájena v roce 2005 a dokončena o rok později na zastavěné ploše 12.621 metrů čtverečních.

Užitná plocha pak představuje rozlohu cca 60.000 metrů čtverečních. Na jejím zaplnění se ve dvou nadzemních patrech podílejí prodejny s rozličným sortimentem od potravin přes knihy a elektroniku, až po kavárny a restaurace. Mezi prodejci najdeme i taková jména jako Albert Hypermarket, Hervis, Datart, C&A, Orsay a další. Využít lze i služeb zdejší pobočky banky, či lékárny.

Kromě jiného najdete v komplexu informace a prodej jízdenek Dopravního podniku města České Budějovice (MHD), obdobný servis nabízí i autobusový dopravce ČSAD Jihotrans. Autobusy mají svá stanoviště s částečně krytými nástupišti na střeše budovy, odkud je i zajímavý výhled na celou městskou lokalitu.

Dvě patra podzemních garáží nabízejí 717 parkovacích míst, z toho 36 je trvale vyhrazeno vozíčkářům a 58 z hlediska bezpečnosti speciálně ošetřených míst je určeno pro rodiny s malými dětmi a kočárky.

Běžná prodejní doba je od 8 do 21 hodin, ale Hypermarket Albert otevírá již v 7 hodin a pekárna dokonce v 5 hodin. Cestující veřejnost pak má přístup do Mercury centra pravidelně od 4:30 do 23 hodin.

DOC Mercury
Nádražní 1759
370 01 České Budějovice

Tel: 389 054 100
E-mail: info@docmercury.cz
Web: www.docmercury.cz
Facebook: www.facebook.com/mercurycentrum.cz