Tento web využívá cookies. Používáním webu vyjadřujete svůj souhlas s používáním cookies. Více o ochraně soukromí: Podmínky ochrany osobních údajů

ROZUMÍM

Galerie moravských vín

Podlaží

2. NP

Otevírací doba

Po-So 9.00-20.00
Ne 10.00-19.00

Popis obchodu

Galerie moravských vín pod vedením pana Mgr. Daniela Amblera patří již řadu let mezi jednoho z nejúspěšnějších dodavatelů vín.

“Krása vína povzbuzuje naši fantazii a otevírá dvířka k novým zážitkům.”

Víno je ušlechtilý nápoj, který byl v dávné historii spolu s chlebem a olejem považován za součást tzv. kultovní triády, tedy společenství tří harmonií. Složitý způsob výroby vína předurčuje víno k radostné, mysl zapojující degustaci. Právě z tohoto důvodu pořádáme pro milovníky vína ochutnávky, na kterých mohou zapojit všechny smysly – zrak, čich, chuť, ale i mysl. V rámci příjemného povídání o víně si můžete vychutnávat vybraná vína. Degustace je vždy doplněna příhodně vybranými lahůdkami. Naší snahou je, aby se Vám posezení u vína líbilo, a rádi jste se k nám vraceli.
Milovníci vína mají možnost těšit se z dobrých vín z nejrůznějších končin světa. Mezi tyto končiny patří i Česká republika. Ač pouhou tečkou na rozsáhlé mapě světových vín, přináší další rozměr a kvalitu do pestré mozaiky mezinárodní nabídky. České a moravské víno má letitou tradici. Přes mnohá staletí se našemu vínu podařilo uchovat svou výjimečnost a kvalitu. Víno je nápojem, který v sobě skrývá nekonečné množství variant, měnících se s geografií, klimatem, technologií výroby, výrobcem i konzumentem.

Víno je živý organismus – zraje, dosahuje vrcholu jakosti a stárne. Ale víno není jen produktem přírody, je současně uměleckým výtvorem cílevědomého vinaře.

Chléb, olej a víno jsou symboly lidského žití, ale nejen chlebem živ je člověk. Také naše duše potřebuje občasné pohlazení a vzpruhu, aby se mohla rozlétnout k těžko dosažitelným výšinám. Není jiného nápoje, kterým by se lidská duše mohla nechat unášet tak bezelstně, sladce a příjemně, aniž by to mělo pro tělo škodlivé následky.

Galerie moravských vín nabízí vína z oblastí:

TICHÁ VÍNA

Mikulov: 

Znojemsko:     Velkopavlovicko: Slovácko:
Tanzberg
Sedlecká vína
Moravčíkova vína
Vinařství Židek Rudolf
Vinařství Reisten
Malé vinařství z Velkých Němčic
Ampelos
Vinařství Lahofer
Adámkovo vinařství
Vinice Hnanice    
 
Vinařství Pastorek
Herzán
Hřiba & Robek
Víno z Kobylí
Templářské sklepy
Vinařství U Kapličky
 
Vinařství Krist
BM Vinařství
Vinařství Štěpánek
DVS Hodonín 
Vinařství Na soutoku 
Vinařství Mutenice
Vinařství Štěpán Maňák
Metroflora
       

                                                                                                                                                       

DALŠÍ VÍNA

Champagne: Šumivá vína: Stáčená vína:
Moët & Chandon
Dom Pérignon
Veuve Clicquot
Duval Leroy
Ruinart

z Jižní Afriky
Argentiny (Elsa Bianchi)
Argentiny (Elsa Bianchi)
od Tanzbergu z Mikulova
a mnoho dalších

dle aktuální nabídky
 

Poloha obchodu na 2. NP